Jingle-Race-Kartlandas Kaunas

PASIRENGIMO ŠVENTĖMS MARATONAS KARTLANDE STARTAVO VARŽYBOMIS

Gruodžio 6 dieną, Kaune įsikūręs vidaus patalpų kartodromas „Kartlandas” surengė Kalėdų nuotaika alsuojančias kartingo varžybas mėgėjams – „Kartlandas Jingle race”. Prie lenktynių starto susirinko 16 dalyvių, kurie ne tik varžėsi dėl greičiausiojo titulo, bet ir originaliausio Kalėdinio kostiumo.

Penktadienio vakare surengtos varžybos buvo jau antrosios šio sezono asmeninės įskaitos lenktynės, kuriose dalyvių laukė ir atnaujintas varžybų formatas. Šį kartą kartingo fanai rungėsi 3 etapų lenktynėse, sudarytose iš kvalifikacijos (7 min.), pusfinalio (10 min.) ir finalo (15 min.). Į dvi grupes suskirstytų dalyvių pusfinalio starto pozicijas apsprendė kvalifikacijos metu įveikti greičiausi trasos rato laikai. Šios grupės vėliau nekito. Tačiau pusfinalio B grupėje pirmam finišavusiam dalyviui buvo suteikta galimybė pasirinkti ar finale varžytis su B grupe ir startuoti ir 1-os pozicijos, ar keliauti į A grupę, tačiau startuoti iš paskutinės pozicijos. Pusfinalių ir finalų metu dalyviai papildomai turėjo įveikti ir trasą trumpinančius JOKER ratus.

Kartlandas Jingle Race
Varžybų kvalifikacija lėmė ne tik pozicinių varžybų pogrupius ir pusfinalio starto pozicijas, tačiau ir pagal varžybų reglamentą suteikė papildomus įskaitos taškus trims greičiausiems kvalifikacijos pilotams. Šį kartą varžyboms sukurta lenktynių konfigūracija palankiausia buvo šiems pilotams:

1 vieta – Karolis Smalskas 22,607 s. (+3 taškai);
2 vieta – Lukas Kabitavičius 22,907 s. (+2 taškai);
3 vieta – Mantas Samulionis 22,951 s. (+1 taškas).  

Jie taip pat užsiėmė ir pirmąsias tris starto pozicijas pusfinalio A grupėje, kuri lenktynėse pretendavo į aukščiausius etapo taškus.

Po kvalifikacijos sekė pusfinalių sesija, kurioje vien greito tempo neužteko – reikėjo pasirinkti tinkamą JOKER ratų įveikimo strategiją ir apsiginti-atsikovoti pozicijas 10 minučių trukmės važiavimuose. B grupėje pirmas finišavęs Mantas Kudirka, kaip ir anksčiau buvo minėta, turėjo galimybę rinktis ar priimti iššūkį ir varžytis A grupėje startuojant iš paskutinės pozicijos ar likti savo pogrupyje. Mantas pasirinko varžytis su A grupe, taip savo starto poziciją užleisdamas antrą vietą pusfinalyje užėmusiam Dovydui Burduliui. Tiesa, Dovydui finalo metu tai nepadėjo pasiekti podiumo trejetuko ir kaip pats po finalo minėjo – pasirinkau netinkamą strategiją, ne laiku suvažiavau JOKER ratus. Dovydas liko 4-oje savo pogrupio pozicijoje.

Pusfinalio A grupėje netrūko intrigos… Likus porai minučių iki pusfinalio finišo aukštose pozicijose važiavę Lukas Kabitavičius ir Arnas Šneideris „nepasidalino” trasos. Šiuo atveju mažiau žalinga ši situacija buvo Arnui, kuris užstrigus Lukui pratęsė važiavimo po kontakto, na, o Lukui teko laukti, kol trasos teisėjai padės jam išvažiuoti ir tęsti savo važiavimą. L. Kabitavičius kaip mat krito į paskutinę pusfinalio poziciją. Arnas liko 4-as po teisėjų skirtos pozicinės nuobaudos.

Finaluose viskas vėl prasidėjo iš naujo, laukė 15 minučių sesijos, kuriose šį kartą B grupėje prie starto stojosi 7 dalyviai, o A grupėje su prisijungusiu M. Kudirka – 9 dalyviai. Iš starto pozicijų startavę dalyviai įnirtingai rungėsi dėl aukščiausių finišo pozicijų. Šį kartą dalyviams pavyko išvengti didesnių kontaktų ir teisėjų nuobaudų. Vis tik A finalo grupėje išryškėjo ir nauji lyderiai. Visą laiką lenktynėse pirmavusį Karolį Smalską besibaigiant lenktynėms aplenkė Mantas Samulionis, kuris ir tapo lenktynių nugalėtoju. Pasirinkimas varžytis su A grupes buvo palankus ir M. Kudirkai – jis finišavo trečioje finalo pozicijoje. Tuo pat metu A grupės finale po sunkiai susiklosčiusio pusfinalio pavyko prarastas pozicijas atsikovoti ir L. Kabitavičiui. Jis iš 8-os pozicijos pakilo į 4-ą vietą.

Finaluose rezultatai pasiskirstė šia tvarka:

FINALAS A:
1 vieta – Mantas Samulionis
2 vieta – Karolis Smalskas
3 vieta – Mantas Kudirka
4 vieta – Lukas Kabitavičius
5 vieta – Nojus Grigaravičius
6 vieta – Arnas Šneideris
7 vieta – Domas Kuncė
8 vieta – Neila Stonkutė
9 vieta – Justas Lynikas

FINALAS B:
1 vieta – Justas Pirinauskas
2 vieta – Šarūnas Kasparavičius
3 vieta – Marijus Bielskus
4 vieta – Dovydas Burdulis
5 vieta – Emilija Toma Tamašaukaitė
6 vieta – Dovydas Kriščiūnas
7 vieta – Matas Kazlauskas

Lenktynių nugalėtojai buvo apdovanoti kartodromo draugų ir partnerių: spaustuvės Green Prints, Arena Billiards, Ieva Gym sveikatingumo studijos prizais ir nugalėtojų taurėmis.

Taip pat apdovanojimų metu buvo išrinkti ir originaliausi vakaro lenktynių dalyviai, kuriems sezono įskaitoje buvo skirti bonus taškai už varžybų temos atitikimą. „Kartlandas Jingle Race” lenktynių tema buvo – KALĖDOS, tad dalyviai turėjo parodyti savo kūrybiškumą šioje temoje. Į bonus taškus pretendavo 3 varžybų dalyviai: Kalėdų senelis, Rudolfas ir Lenktynių snieguolė. Bonus taškai buvo paskirstyti decibelų matuoklio pagalbą – fiksuojant susirinkusių dalyvių ir žiūrovų ovacijas. Pagal matuoktį rezultatai pasiskirstė šią tvarka:

1 vieta – Mantas Samulionis (Kalėdų senelis) – 5 taškai;
2 vieta – Emilija Toma Tamašauskaitė (Lenktynių snieguolė) – 4 taškai;
3 vieta – Dovydas Burdulis (Rudolfas) – 3 taškai; 

Tai buvo paskutinės šių metų kartingo lenktynės Kaune esančiame „Kartlando” kartodrome ir dalyvius prie starto organizatoriai pakvies po Naujųjų metų – vasario 7 dieną.

Pilną varžybų galeriją rasite – KARTLANDAS JINGLE RACE

Pilną asmeninės įskaitos rezultatų lentelę rasite žemiau: